עידית ורמי תמרי

משפחת תמרי נמצאת בשלבי בנייה אחרונים של ביתם בפתח תקווה. משפחת תמרי הצטרפה לתכנית הליווי המלאה לבנייה פרטית של הבית השקוף של מרכז הבנייה הישראלי.

“הגענו להבית השקוף בשל רצוננו ללמוד את תחום הבנייה הפרטית לקראת בניית בית חדש, במהלך קורס ” קוד הבנייה הפרטית”, רכשנו ידע רב והבנו עד כמה תחום זה רחב ומורכב ומכיל נושאים רבים ומגוונים.
תוך כדי לימוד בקורס , התוודענו להליך הליווי לבונה ,הליך שהתאים מאד לצרכינו וגם לאופי ניהול הפרויקט על ידינו.
במסגרת תכנית הליווי קיבלנו עזרה מקצועית רבה ,שכללה בין השאר:
בניית פרוגרמה, תכנון וניהול תקציבי, בניית לוח זמנים לביצוע כל שלב בבניה, קביעת מפרט טכני לקבלן לרבות אינסטלציה, חשמל, טיח וצבע , ולבעלי מקצוע אחרים- כגון אלומיניום, איטום וכו’.
סיוע במו”מ מול ספקים שונים, בין השאר לצורך השגת מחיר מוזל.
לבקשתנו קיבלנו הצעות לחלופות של בעלי מקצוע אמינים ומוכרים ע”י מרכז הבנייה בנוסף לאלו שאותרו על ידינו,  כאשר הבחירה הסופית נעשתה על ידינו.
בנוסף ,נעזרנו בדוגמאות לחוזי התקשרות שקיבלנו ממרכז הבנייה.
כהחלטה אסטרטגית, עקב מעורבותנו הרבה בפרויקט, על כל שלביו ומרכיביו- הבנייה בוצעה ללא התקשרות עם מפקח צמוד, את נושא הפיקוח השגנו ע”י בחירת בעלי מקצוע טובים ,בשילוב מערכות בקרה חיצוניות אחרות.

המלווה  של הבית השקוף, סייע לנו בידע וניסיון במהלך הבנייה, במתן הנחיות מתאימות ובמציאת פתרונות לשאלות שהתעוררו בזמן אמת.
ההתקשרות עם תכנית הליווי של מרכז הבנייה והבית השקוף, היוותה עבורנו עוגן ומצפן מהותיים לכל אורך הדרך, הייתה לנו כתובת אמינה ,מקצועית וזמינה לכל שאלה ו/או נושא שהתעוררו אצלנו במהלך תקופת הבנייה.

בזכות כל אלו  זכינו בשקט נפשי ותחושת ביטחון שנבעו בין השאר מהקטנת אי הוודאות.
בהזדמנות זו אנו רוצים להודות להבית השקוף על העזרה בהגשמת חלומנו”.