אודות מוזיאון הבנייה

מוזיאון הבנייהחנותאודות מוזיאון הבנייה

אודות מוזיאון הבנייה

מוזיאון הבנייה הינו מרכז ייחודי הממוקם באצטדיון נתניה במתחם מרכז הבנייה הישראלי ומיועד לאנשי מקצוע מענף הבנייה והנדל”ן וכן לקהל הבונים והמשפצים הפרטי.

רקע על מרכז הבנייה הישראלי
מרכז הבנייה הישראלי החל פעילותו בשנת 1969 כחברה ממשלתית העוסקת בהפצת ידע ומידע לענף הבנייה בישראל, בכפוף למשרד הבינוי והשיכון. מאז הקמתו ולמשך שלושה עשורים, שימש מרכז הבנייה ככתובת ומוקד עלייה לרגל לציבור הרחב בכל שאלה הקשורה לדיור, בנייה או שיפוצים וזכה למוניטין רב אף בקרב אנשי המקצוע הבכירים בענף, על כל שלוחותיו.

בשנות פעילותו כחברה ממשלתית, יזם וקידם מרכז הבנייה תערוכות בנייה ועיצוב, ירידי דיור, ימי עיון לקהל המקצועי וליזמי נדל”ן וכן הציע קורסים, הדרכות ותכניות ליווי לכל משפחה הבונה או משפצת את ביתה.

חזון מוזיאון הבנייה הוא להנחיל את הידע שנצבר לאורך השנים במרכז הבנייה הישראלי לכלל העוסקים בענף הבנייה והנדל”ן  וכן לקהל הבונים והמשפצים על מנת לשפר את איכות הבנייה בישראל.
במוזיאון אזור בנוי על פני שטח של כ 1,200 מטרים ובו הדגמות ייחודיות של מערכות וטכנולוגיות הבנייה המתקדמות ביותר בארץ.

מחברה ממשלתית, לגוף עסקי מוביל בתחומו.
לאחר 30 שנות פעילות ענפה, החליטה הממשלה על הפרטת מרכז הבנייה הישראלי והעברתו לבעלות פרטית. לאחר בחינת החלופות, אושרה הפרטתו לידי בעליו כיום, מכללת בילדינג, שמיזגה פעילותה במתן הכשרות וקורסים בתחום הבנייה עם פעילות מרכז הבנייה הישראלי וכיום פועלת באופן נרחב כמכללת מרכז הבנייה הישראלי.
מאז הפרטתו, פעל מרכז הבנייה הישראלי בקמפוס בקיבוץ געש עד אמצע שנת 2014 והציע שירותיו לאלפי משפחות בכל שנה כמרכז ייעוץ לבונים ומשפצים. בנוסף יוזם מרכז הבנייה ישראלי תערוכות וועידות מקצועיות בנושאי נדל”ן, בנייה, עיצוב ודיור המושכות אליהן את מיטב אנשי המקצוע מידי שנה.

כיום – מתחם מרכז הבנייה הישראלי החדש – 2,400 מ”ר של חדשנות וידע.
מרכז הבנייה ממוקם באצטדיון נתניה, הפרוס על פני  2,400 מ”ר של חדשנות וידע וכולל את מוזיאון הבנייה – מרכז ליווי והדרכה לקהל הבונים והמשפצים ולכלל אנשי המקצוע בתחום, כגון אדריכלים, מעצבים, מנהלי פרויקטים, גופי בינוי ונכסים, מפקחים, קבלנים וכו’. המתחם כולל תצוגה מרהיבה של הטכנולוגיות העדכניות והחדשניות ביותר בענף הבנייה, השלובות זו בזו ומאפשרות לבעלי המקצוע לבונים ולמשפצים להתרשם, להבין וללמוד.

אזור התצוגה
אזור התצוגה נבנה בטכניקה חדשנית ומיוחדת המשקפת, באמצעות חתכים ובנייה בשכבות, את שיטות היישום של טכנולוגיות הבנייה השונות באופן המאפשר ללמוד, להבין ולחוות את שיטות הבנייה באופן שאינו ניתן להמחשה בדרך אחרת.
באזור התצוגה אנו מעבירים, מידי יום סיורים והדרכות לימודיות למגוון לקוחות ואנשי מקצוע מתחום הבנייה.

חזון מוזיאון המוזיאון הבנייה הוא להנחיל את הידע של המוזיאון הבנייה לקהל הבונים בישראל על מנת לשפר את איכות הבנייה הפרטית בישראל.
במרכז אזור בנוי גדול של כ 1,200 מטר ובו הדגמות ייחודיות של מערכות וטכנולוגיות הבנייה המתקדמות ביותר בישראל.

מרכז הלימוד
בנוסף במויזאון הבנייה פועל מרכז הליווי וההדרכה האמון על קורסי “בנה ביתך בתבונה” המאפשרים למאות לקוחותינו לסיים פרויקטי בנייה עצמית פרטית בזמן, באיכות ובתקציב המתוכנן ללא פשרות!
כמו כן מעניק מרכז הליווי וההדרכה פגישות ייעוץ וליווי מקצועי לבונים ולמשפצים.

בונים או משפצים בית? בואו לבקר אותנו במוזיאון הבנייה, ללמוד ולהיחשף לשיטת החיסכון בבנייה עצמית וחסכו זמן, כסף ועוגמת נפש בפרויקט הבנייה שלכם!

עלות הסיור במוזיאון לאדם: 50 ש”ח

הביקור במוזיאון בתיאום מראש בלבד: Yarden@building.org.il | 077-7707776
שעות פתיחה: ימים א’-ה’ 9:00-18:00 | ימי ו’ 08:30-12:30

מוזיאון הבנייה
לתיאום סיור במוזיאון הבנייה
077-7707176
או

שילחו את פרטיכם

נשמח לחזור אליכם בהקדם
שילחו את פרטיכם ונשמח לחזור אליכם בהקדם
  • הנני מאשר/ת כי עם מילוי הפרטים ומשלוחם הנני מסכימ/ה לקבל דואר פרסומי בנייד ו/או במייל ממוזיאון הבנייה ו/או ממרכז הבנייה הישראלי